mgr Kinga Klaś-Pupar

Kinga Klaś-Pupar, magister rehabilitacji ruchowej, specjalista z zakresu odnowy biologicznej, instruktor sportu Wu Shu, instruktor rekreacji ze specjalnością Kung Fu, Tai Chi i Chi Kung, instruktor narciarstwa zjazdowego, instruktor Nordic Walking, Gymstick, Core Board. Posiada czwarty duan Wu Shu Międzynarodowej Federacji Chińskich Sztuk Walki (IWF) uprawniający do prowadzenia własnej szkoły. Chińskie sztuki walki uprawia 17 lat.

Prowadzi zajęcia ruchowe, rekreacyjne i relaksacyjne od 1996r. Od roku 2004 prowadzi własną działalność gospodarczą w sektorze usług medycznych, sportu, rekreacji oraz sztuk walki i wschodnich systemów relaksacyjnych oraz własną szkołę Tai Chi Chuan YIN LONG – SREBRNY SMOK.       Od 2007 roku jest pracownikiem dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie pracuje w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu na stanowisku instruktora.

Jest promotorem zdrowego stylu życia. Współpracuje w tej dziedzinie z wieloma organizacjami zajmującymi się upowszechnianiem aktywności ruchowej, prawidłowego odpoczynku i odnowy psychosomatycznej.

W pracy fizjoterapeuty łączy tradycyjną zachodnią rehabilitację ze wschodnimi systemami leczniczymi i relaksacyjnymi. Zajmuje się również badaniem wpływu chińskiego systemu Tai Chi na organizm i zdrowie człowieka.

Doświadczenia zdobyte na licznych warsztatach i seminariach oraz w trakcie pracy z pacjentami wykorzystuje w szkoleniach i zajęciach dla studentów, instytucji państwowych oraz prywatnych firm. Współpracuje z redakcją miesięcznika „REMEDIUM – profilaktyka i promocja zdrowego trybu życia” publikując na jego łamach artykuły dotyczące aktywności ruchowej, relaksu, leczenia i profilaktyki schorzeń.