Jesteś tutaj

ZAJĘCIA RELAKSACYJNE DLA PERSONELU MEDYCZNEGO

Zajęcia relaksacyjne dla personelu medycznego

Zapraszamy wszystkich pracujących na pierwszej linii frontu walki z pandemią na zajęcia relaksacyjne online, pomagające w likwidowaniu napięcia fizycznego, uspokojeniu emocji, wyciszeniu umysłu oraz radzeniem sobie ze stresem i skutkami jego oddziaływania na organizm.
W programie trening autogenny Schultza, relaksacja progresywna Jacobsona, relaks metodą Feldenkraisa, wizualizacja, ćwiczenia oddechowe, wyciszające, techniki relaksacyjne Dalekiego Wschodu – elementy Tai Chi, Chi Kung, Jogi.
Zajęcia dedykowane są lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym oraz wszystkim pracownikom służby zdrowia i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pomyślane są jako doraźne odstresowanie, nie wymagają przygotowania ani systematyczności. Akcja objęta jest patronatem Fundacji Rozwoju WUM oraz SWFiS WUM.
Zajęcia prowadzi mgr Kinga Klaś-Pupar, fizjoterapeuta o specjalności fizjoprofilaktyka i odnowa psychosomatyczna. Kinga Klaś-Pupar jest pracownikiem Studium Wychowania Fizycznego i Sportu WUM, prowadzi również Szkołę Tai Chi „Yin Long – Srebrny Smok”.
Zajęcia prowadzone są na platformie Meet.jit.si, z którą uczestnicy łączą się przez Internet z komputera stacjonarnego, laptopa, tabletu lub poprzez aplikację Jitsi Meet.
Termin: poniedziałek i środa w godz. 18.00 – 18.30.
Logowanie z komputera:
1.    Wchodzimy na stronę: www.meet.jit.si najlepiej w przeglądarce Chrome, jeśli nie można połączyć się ze stroną, należy wyszukać ją w wyszukiwarce Bing (www.bing.com) i wejść poprzez wyszukiwarkę.
2.    W prawym górnym rogu ekranu klikamy w zębate kółko „Settings”, wybieramy zakładkę „Profile” i w polu „Set your display name” wpisujemy swoje imię i nazwisko, lub samo imię klikamy „Ok”. (Dobrowolne, niekonieczne, ale miłe :))
3.    W polu „Start a new meeting” wpisujemy: RELAXXX
4.    Klikamy: GO
5.    Jeśli pojawi się okienko z pytaniem o zezwolenie na korzystanie z kamery i mikrofonu zezwalamy, jeśli ktoś nie chce być widoczny kamerę można w każdej chwili wyłączyć.
Logowanie z aplikacji jest prawie takie samo, należy wcześniej ściągnąć i zainstalować Jitsi Meet.

Serdecznie zapraszam na zajęcia.

Kinga Klaś-Pupar
Studium Wychowania Fizycznego i Sportu WUM
Szkoła Tai Chi Yin Long – Srebrny Smok
kinga.klas@wum.edu.pl