mgr Jerzy Rudzik

Mgr Jerzy  Rudzik     jest  trenerem   I   klasy  piłki  nożnej.   Autor  96  opracowań,  w  tym  18   naukowych,   popularyzujących   wiedzę   fizjologiczną   dla   potrzeb  treningu  sportowego.   4   prace  posiadające  IC   zostały   przedstawione  na   kongresach  międzynarodowych.  Z  drużyną     Akademii   Medycznej   7 – dmiokrotnie   zdobył  tytuł  Akademickiego  Mistrza  Polski   /1972  - 2002/   i  czterokrotnie  Akademickiego  Mistrza  Warszawy   /1981  -  2001/.   Wśród    wychowanków    /prowadził   MKS  Agrykola/   był  Jacek  Kazimierski,   uczestnik  dwóch  finałów   Mistrzostw  Świata  w  piłce  nożnej  -  1972  -  Argentyna  i  1982   -  Hiszpania.

Informacje   dodatkowe

Specjalizacje:  piłka nożna,

rehabilitacja.

Studia   podyplomowe:  Akademia   Pedagogiki  Specjalnej  - „Kształcenie  integracyjne”   /1999/.

Tematyka  publikacji:

-  fizjologia    treningu   /akcent  piłka nożna/,

-  pedagogika:                 stosunki  interpersonalne  w  zespole,

analiza  zależności -  trener  -  zawodnicy.

-  psychologia:                 oddziaływanie  trenera  na  zespół,

sposoby  motywowania   zawodników,

nauka  analizy  przebiegu  gry,

nauka  czytania  gry.

-  fizjoterapia:                  analiza  urazów  spotykanych  w  piłce  nożnej -  przyczyny,

objawy,   leczenie.

-  metodyka nauczania:    technika  piłki nożnej,

technika   korfbalu,

technika  narciarstwa  zjazdowego.

Opracowanie     „Słownika  terminów  sportowych  -      164   hasła   w   jęz. polskim,

rosyjskim,  angielski,  niemieckim.

Dydaktyka:  organizacja    i  prowadzenie  zajęć  sportowych   dla  studentów   I  lat  II

Wydziału   Lekarskiego   Oddziału  Anglojęzycznego    /English  Division,  kurs

4        i  6  - letni/  -  od   momentu    utworzenia   Oddziału  do  chwili obecnej.

Ukończone  kursy:

-  masażu leczniczego  i sportowego,

-  instruktorów  gimnastyki  korekcyjnej,

-  trening  dzieci  i młodzieży  w   świetle   najnowszych  doświadczeń,

-  wydolność  fizyczna  piłkarza,

-  adaptacje  wysiłkowe  u     młodzieży,

-  proces  odnowy  biologicznej  w  nowoczesnym  treningu,

-  sieciowe  modele  nauczania  ruchu,

-  szkoła  w   nowej Europie,

-  socjopedagogiczne    podstawy   treningu.

Prowadzone  kursy:

-  dla  trenerów  i  instruktorów   piłki  nożnej  /1989 - 1995/.

Wyniki  sportowe:

W  MKS  Agrykola  Warszawa:

-  mistrzostwo  Polski  Szkolnego  Związku  Sportowego  -  1972,

-  Superpuchar  z reprezentacją  Warszawy  w   piłce  nożnej  -  1987.  Prowadzona  w latach

1985  -  1987

-  12  wychowanków   grało  w  reprezentacji  Polski  juniorów.   Sukcesy -  wspomniany

Jacek  Kazimierski   i  Tomek     Cebula,   który  z  reprezentacją   zdobył  III  miejsce  na

Mistrzostwach  Europy  juniorów  w  1984 r.

Z  młodzieżą   specjalnych   edukacyjnych   potrzeb:

-  pływanie -          I   miejsce  w mistrzostwach  świata  w  sztafecie  4 x 100m,  Reading

/Anglia/,  1993r

-   19   indywidualnych   tytułów    w   Mistrzostwach   Polski   /1993  -

1999/.

-  tenis  stołowy    -  4 – krotne  Mistrzostwo  Świata    /indywidualnie  - Anna   Wojtkowska/,

w  deblu,  w  mixcie,  drużynowo/ ,  Antwerpia    1993

-  14  indywidualnych  tytułów   Mistrzostw  Polski  /1991  -  1999/.

P. S.

Były  to   znaczące  sukcesy.   Na  miarę  naszych możliwości.   Wystarczyły    trzy    treningi   tygodniowo    i   dwa   5  -  6   dniowe   zgrupowania,  na    których    przekazywałem  wiedzę   praktyczna   i   teoretyczną,   organizowałem  gry   kontrolne,  jednoczyłem   -   integrowałem   i   inspirowałem.   Uczyłem,   jak   być   doskonałymi  w  szczegółach,   przekonywałem,   że   ci   co  maja  wątpliwości,   nie  mogą  być  zwycięzcami.   I   powtarzałem   słowa  Alberta    Camuse'a:   „Spośród  rzeczy  najmniej   ważnych  piłka  nożna   jest  rzeczą    najważniejszą”..

Opracowania,  wyniki   -  DOSTĘPNE  NA  ŻYCZENIE