mgr Anna Sobianek

Anna Sobianek, magister fizjoterapii, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Instruktor rekreacji ruchowej o specjalności fitness oraz pływanie. Ponadto instruktor metody Pilates, Nordic Walking, Aqua Aerobic. Obecnie pracując  w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami kierunku Fizjoterapia, a także zajęcia rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych studentów.

Jej największą pasją jest sport, a aktywność fizyczna jest ważnym aspektem jej pracy zawodowej. Prowadzi rekreacyjne zajęcia ruchowe dla studentów w ramach sekcji Fitness AZS WUM, a jako doktorantka w Katedrze i Klinice Kardiologii, Nadciśnienia Tętniczego i Chorób Wewnętrznych WUM prowadzi badania naukowe dotyczące wpływu treningu fizycznego na parametry układu sercowo-naczyniowego.

Wiedzę praktyczną z zakresu fizjoterapii i umiejętność pracy z pacjentem zdobywa pracując jako wolontariusz w Szpitalu bródnowskim, a także doszkalając się na licznych kursach, szkoleniach i konferencjach. Ukończyła kursy PNF, Kinesiology tapnig, metody Pilates, a także szkolenie z zakresu ćwiczeń w szkole rodzenia i prowadzenia szkoły rodzenia.